DZIŚ WSZYSTKIE PRODUKTY TAŃSZE O 10%!!!

pani Basia

Naturalne zabawki - dla jednych przeżytek,
krok wstecz, dla innych rodzinne pamiątki,
relikty minionego stulecia.

W ramach nieustannej ekspansji nowych technologii zewsząd jesteśmy otaczani różnymi formami plastiku najnowszej generacji.

Część nowoczesnych tworzyw znacząco wpływa na jakość i bezpieczeństwo naszego codziennego funkcjonowania i trudno już wyobrazić sobie życie bez nich, są niezbędne. Jest jednak również druga strona tego syntetycznego medalu. Plastikowe przedmioty, które w znakomitej większości przypadków, z powodzeniem można by zastąpić tymi z naturalnych surowców. Z uwagi na zaporowo niską cenę produkcji, a co za tym idzie – łatwą dostępność wszelkiej maści sztucznych tworzyw, otaczamy się nimi tam, gdzie zupełnie nie są nam potrzebne, niejako zapominając o ich szkodliwym działaniu.

Niestety zabawki nie są tutaj wyjątkiem. Dodatkowo przedmioty, którymi otaczane są zewsząd nasze dzieci, świecą, podskakują i wydają coraz to nowe odgłosy. Możliwości kolorystyczne chyba już się wyczerpały, a funkcjonalność zabawkowego AGD niedługo przerośnie „dorosłe” pierwowzory. Zagubieni w gąszczu dostępnych typów i modeli zabawek dajemy się wkręcić w tę niekończącą się spiralę posiadania nowości. Producenci zaś nie siedzą z założonymi rękami. Niektóre popularne bajkowe kreacje wciąż są tworzone wyłącznie po to, by w kilka dni po premierze bajki zalać rynek niezliczoną ilością gadżetów z ich bohaterami.

Przebodźcowane ogromem codziennych wrażeń dzieci nierzadko odreagowują nagromadzone napięcie poprzez krzyki, bieganie, a nawet agresywne zachowania. Kupujemy naszym pociechom zabawki, które – silnie oddziałując na kilka zmysłów jednocześnie – mocno rozdrażniają nas samych. Jak więc ma sobie poradzić z tym pobudzeniem kilkulatek, który przy naszym wsparciu właśnie w zabawie powinien znajdować przestrzeń do spokojnego i swobodnego rozwoju…?

pani Basia

Dlaczego warto?

TRWAŁOŚĆ

W przeciwieństwie do „plastikowych kuzynów”, zabawki wykonane z naturalnych materiałów cechują się wysoką wytrzymałością i ponadczasowością.

ZDROWIE

Wykorzystanie naturalnych, hipoalergicznych tworzyw sprzyja integracji sensorycznej, a ograniczenie ilości bodźców odciąża układ nerwowy najmłodszych.

BEZPIECZEŃSTWO

Ekologiczne materiały są wolne od toksyn i szkodliwych barwników. Ich użytkowanie nie wymaga również montażu baterii tak niebezpiecznych dla najmłodszych użytkowników.

ELIMINACJA BODŹCÓW

Podczas zabawy naturalnymi zabawkami dziecko odbiera tylko tyle bodźców, ile na danym etapie rozwoju jest w stanie przyjąć. A rozluźnienie towarzyszące zabawie daje możliwość swobodnej eksploracji zgodnie z indywidualnym tempem rozwoju poznawczego.

KREATYWNOŚĆ

Dziecko samodzielnie obmyśla strategię działania konkretnej zabawki, nie ograniczając się do korzystania wyłącznie z funkcji narzuconych przez producenta. 

Skąd pomysł na LAS ZABAWEK – sklep z polskim rękodziełem dla dzieci, z zabawkami z naturalnych tworzyw, bezpiecznymi i przyjaznymi?

Głównie z buntu wobec tego, co widziałam wokół dzieci podczas pracy w niektórych żłobkach, przedszkolach czy domach. Ale też z nadziei, jaką wlał w moje serce trzyletni okres wychowawstwa w przedszkolu z elementami Pedagogiki Waldorfskiej. Tam zobaczyłam, że to działa. I choć nie pod wszystkimi założeniami tej pedagogii chciałabym się podpisywać, to czas spędzany na świeżym powietrzu (niezależnie od pogody!), naturalne, ręcznie tworzone zabawki, minimalna liczba zajęć dodatkowych, ogromna ilość czasu na swobodną zabawę, grupy mieszane wiekowo, rytuały czy beztroskie taplanie się w błocie - to bezdyskusyjnie wielka wartość dla dzieci, która przynosi niesamowite owoce.

W tym wszystkim mocno obserwowałam też siebie. Próbowałam badać, jak się czuję w otoczeniu krzykliwych kolorów, sztucznego światła, infantylnych grafik i jazgotliwej muzyki. Z tych motywacji powstał LAS ZABAWEK: z szacunku do pierwotnych intuicji, które są w każdym z nas i z podziwu wobec niesamowitego dzieła stworzenia, z którego garściami czerpały pokolenia. Czytaj więcej... (wywiad dla Dziennika Polskiego)

Aby ukryć porównywarkę, kliknij poza jej obszar
Porównuję z innymi produktami
Porównuję z innymi produktami ×
Dodaj do porównywarki powrót do sklepu
0
0